شیوه های تولید عایق های رطوبتی پیش ساخته ( ایزوگام) رایج در ایران به دو دسته کلی قابل تقسیم می باشد.

1-ایزوگام با پایه قیر پلیمری
2-ایزوگام با پایه قیر اکسیده
در ایزوگــــام با پـایه قیر پلیمری عمدتاً از قیر 70/60 و یا 100/85 به عنوان شیره قیر مورد استفـــاده قرار می گیرد در حالی که در ایزوگام با پایه قیر دمیده عمدتاً از قیر های 10/110 R و 15/90 R استفاده می شود


تیشو
تیشو در واژه نامه عایق های رطوبتی(ایزوگام) یک فلت از الیاف شیشه معدنی است، ‌این فلت معمولاً با نخ های شیشه تقویت میشود. چسباننده الیاف شیشه رزینهای فنولیک، ‌ملامین و یا پلی وینیل استات همراه با اوره فرمآلدیید است کیفیت نوع الیاف و چسباننده ها و نخ های تقویت کننده موجب افزایش تاب مقاومت کششی این فلت است. برای مصرف کنندگان عایق رطوبتی(ایزوگام) مقادیر کشش عرضی و طولی و وزن این کالا از درجه اهمیت برخوردار است به عبارت دیگر یک تیشوی با 66 نخ و وزن 50 گرم الزاماً موجب پاس نمودن مقادیر کشش نمی شود.
استانداردهای فلت الیاف شیشه(تیشو)
۱- تیشو باید مطابق با مشخصات استاندارد 3891 سازمان ملی استاندارد تولید شده باشد.
۲- تیشوی تولیدی باید دارای سطحی و ضخامتی یکنواخت باشد.
۳- تیشو با حداقل مقاومت کششی طولی 15 کیلوگرم بر 50 میلیمتر  و همچنین حداقل مقاومت کششی عرضی 2 کیلوگرم بر 50 میلیمتر و وزن 50 گرم استاندارد میباشد به طور مثال اگر یک تیشو با 66 نخ و وزن 50 گرم تولید شده باشد این محصول از نظر مقاومت کششی استانداردهای تولیدی را پاس نمیکند.
۴-فلت الیاف باید با مواد شیمیایی (رزین) آغشته و پس از مرحله حرارت دهی یکنواخت باشد.
۵- دستگاه اندازه گیری جرم میزان سطح تیشو  را 20 گرم بر متر مربع تشخیص دهد.
۶- روی سطح خارجی تیشو نباید هیچگونه خرده شیشه معدنی یا نخ گوله شده شیشه ای دیده شود.
۷- حداقل فاصله نخهای تقویت کننده(نخ شیشه) 15 میلیمتر باشد.
۸- هنگام باز نمودن رولها در شرکتهای تولید ایزوگام تیشو نباید نم داشته باشد و لایههای آن به هم چسبیده نباشد.
۹- لبههای فلت باید صاف و بدون هیچ گونه چین خوردگی باشد.

 

فرایند تولید ایزوگام  توسط دستگاه خط تولید ایزوگام
بسته به نوع محصول (تک لایه یا دو لایه) تیشو و پلی آستر وارد تشتک قیر می‌گردند. سپس با مواد پرایمری یا قیر دمیده آغشته می‌گردد. همچنین ضخامت لایه توسط مجرای خروجی تعبیه شده در بالای تشتک قیر تنظیم میگردد. سپس ورق آلومینیم به لایه آغشته به مواد، چسبیده و وارد حوض آب می‌گردد. لایه پس از طی حوض آب و عبور از بین غلطکها سرد میگردد. در مرحله بعد پلاستیک پشته لایه به آن اضافه می‌گردد و لایه ایزوگام وارد آسانسور ذخیره‌سازی میگردد. آسانسور باعث ذخیره‌سازی موقت لایه ایزوگام در دستگاه، و جلوگیری از توقف تولید میشود. همچنین فن‌های خشک‌کننده، عملیات خشک کردن ایزوگام را انجام میدهند. در پایان ایزوگام وارد رول کن می‌گردد و به طول ۱۰ متر حول میله‌ای مخروطی شکل، رول (اصطلاحاً توپ) میگردد. بعد از رول شدن، لایه بریده و توسط پرتاپ کننده به بیرون پرتاپ می‌گردد.

دستگاه اتوی الیاف شیشه ای (تیشو) پلی استر

متشکل از چندین غلطک که به صورت مخالف یکدیگر (بالا و پایین) قرار دارند و الیاف شیشه ای (تیشو) و پلی استر از روی آنها می گذرد تا به تشت حاوی قیر پلیمری (شیره) برسد، به طوری که پلی استر روی تیشو به طور یکنواخت گسترده شود. برای مواقع تعویض تیشو یا پلی استر این دستگاه می تواند به دو نوع معمولی (دستی) با آسانسوری ساخته شود (یعنی قبل از اتمام رول تیشو و رول پلی استر رول های جدید روی خط قرار می گیرند).

 

دستگاه تشت شیره (قیر پلیمری یا قیر اصلاح شده با APP)

متشکل از یک تشتک به عرض 150 و طول 300-150 سانتیمتر و به شکل U می باشد، که این تشتک متشکل از غلطک درونی، غلطک های تعیین کننده ضخامت عایق رطوبتی و پاک کن زیر تیشو (الیاف شیشه ای) می باشد. این تشتک می تواند تک جدار و بصورت کوره ای و مشعل دار باشد. با دو جدار، همراه با گردش روغن داغ در جدار دوم برای گرم نگه داشتن تشتک و جلوگیری از ماسیدن شیره در آن شود.

 

 

دستگاه خنک کننده عایق

شامل دو تا سه طبقه تشتک آب بوده که آب در حال گردش درون آن، غلطکهای قطور عایق را به زیر آب هدایت می کند و طبقه بالای آن قسمت خشک کن عایق می باشد (با توجه به در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی، در مناطق سردسیر از تعداد طبقات کاسته و در مناطق گرمسیر جهت تسریع در خشک کردن به تعداد طبقات تشتک اضافه می گردد).

 

دستگاه کشش عایق

عایق رطوبتی در حال تولید توسط این قسمت کشیده می شود. این قسمت محل چسباندن فیلم پلی استر، پودر (کربنات) به پشت عایق (در صورت نداشتن فویل آلومینیوم) و یا عاج دار کردن عایق و ... می باشد.

 

دستگاه رزرو عایق در حال تولید

قبل از رسیدن عایق در حال تولید به قسمت بسته بندی، باید عایق در قسمت رزرو به مقداری قرار گرفته باشد که در هنگام بسته بندی باعث پارگی عایق نشود، دستگاه رزرو می تواند به دو صورت آسانسوری (عمودی) یا کششی (افقی) باشد.

 

بسته بندی عایق رطوبتی

عایق در این قسمت چه از لحاظ متراژ و چه از لحاظ وزن باید کنترل شود تا هم مسئول بسته بندی بتواند در صورت کم و زیاد بودن وزن و ضخامت عایق، مسئول تشت قیر پلیمری (شیره) را آگاه سازد و هم بتواند طول عایق را به اندازه 10 متر معمول دقیقاً از خط تولید دریافت دارد. بنابراین، این قسمت علاوه بر اینکه به الکتروموتورها و گیربکس های خاص با حساسیت بالا جهت تعیین متراژ و وزن عایق مجهز می باشد با استفاده از ابزار آلات دیجیتالی و پیشرفته می توان کیفیت بسته بندی را افزایش داد.